Konto osobiste dopasowane do Twoich potrzeb

środa, 09 październik 2019 20:11 //
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Rynek produktów bankowych i wciąż dynamicznie rozwijającej się bankowości elektronicznej nie znosi próżni. Zarówno przeciętni odbiorcy, jak i osoby bardziej świadome mechanizmów rządzących tym sektorem, bez przerwy są 'kuszone' lepszymi warunkami prowadzenia rachunku bankowego. Opłaca się zmieniać konto choćby ze względu na niewielkie udogodnienia? A może większość ofert jest do siebie na tyle zbliżona, że nie warto się tym trudzić? Sprawdźmy.

Za co można płacić, a za co się nie powinno?

Jeszcze kilka lat temu całkowite zwolnienie z opłat za posiadanie rachunku bankowego było możliwe głównie dla osób młodych - studiujących i wkraczających powoli w zawodową rzeczywistość. Niekończący się wyścig w sektorze bankowym sprawił jednak, że z czasem beneficjentami rozmaitych ulg stali się dotychczasowi klienci. Jeśli w swoim dotychczasowym banku jesteś zobowiązany do ponoszenia jakichkolwiek opłat z tytułu zlecenia stałego lub polecenia zapłaty, wiedz, że wcale nie musi tak być. Za przelewy natychmiastowe także nie musisz płacić kilkuzłotowej prowizji. Korzystanie z karty płatniczej również nie powinno być powiązane z opłatami, jeśli wykonamy w skali miesiąca co najmniej kilka transakcji z jej użyciem. Jeśli przedstawione przykłady nie mają zbyt wiele wspólnego z miesięczną sumą opłat pobieranych przez Twój bank, czas na zdecydowany sprzeciw i znalezienie lepszej oferty.

Dodatkowe usługi

Potrafią ułatwić życie w najmniej spodziewanych momentach. Mowa o płatnościach mobilnych - z użyciem telefonu lub zegarka, dostępnych np. w banku Santander. Dodawanie kart płatniczych do urządzeń elektronicznych nie stanowi już problemu i w niektórych bankach jest standardem. To początek odchodzenia od zwyczaju trzymania portfela zawsze przy sobie, gdzie w razie kradzieży jesteśmy narażeni na konieczność wyrabiania wszystkich dokumentów. Jeśli nowoczesna technologia zręcznie idzie w parze z wygodą i bezpieczeństwem, z całą pewnością nie ma się czego obawiać.

Inne skuteczne sposoby, poprzez które banki pokazują swoim klientom zupełnie nowe podejście do bankowości? Karty płatnicze umożliwiające zbieranie punktów za określone transakcje bez konieczności okazywania dedykowanych kart lojalnościowych. Przykładem są płatności w barach, restauracjach, kawiarniach, za usługi hotelowe, czy za korzystanie z kolei, autobusów, promów, samolotów i taksówek na terenie Polski.

Gdy natychmiast potrzeba gotówki, a najbliższy bankomat jest zbyt daleko, możliwość wypłaty określonej kwoty podczas płacenia kartą za zakupy, będzie nie lada ułatwieniem. Jeśli zakupy drogą online nie wypadły pomyślnie, ponieważ sprzedawca nie wywiązał się z umowy lub zakupiony towar nie odpowiada wcześniejszemu opisowi, z pomocą przyjdzie usługa typu chargeback.

Podejmując decyzję o zmianie konta, nie warto działać pochopnie. Rozważne porównanie dostępnych ofert, rozmowa z doradcą w oddziale lub z konsultantem przy pomocy infolinii, a przede wszystkim odczucia bliskich lub znajomych, którzy także nie byli zadowoleni z dotychczasowych rozwiązań, to najlepszy sposób na wybranie tego, co będzie służyło na dłużej.

Skomentuj

Programy dla firm

  • Faktury - program do fakturowania

    Faktury - program do fakturowania

    Program Faktury skierowany jest dla małych i średnich firm, a dzięki prostej i intuicyjnej obsłudze, może być z powodzeniem używany…

Wasze komentarze