Czym charakteryzuje się najlepsze konto dla studenta?

czwartek, 09 maj 2019 19:56 //
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Oferty banków dotyczące kont osobistych są obecnie bardzo zróżnicowane, dlatego każdy nowy użytkownik może wśród nich wybrać coś idealnego dla siebie. Jakie cechy powinno mieć najlepsze konto dla studenta? Oto one!

Konto studenckie – charakterystyka

Aby otworzyć konto z kategorii „student" w banku, nie potrzeba przedstawiać legitymacji studenckiej. Kryterium założenia takiego konta będzie jedynie wiek klienta – z reguły między 18. a 26. rokiem życia. Takie konto bankowe dla studenta charakteryzuje się przede wszystkim niskimi kosztami utrzymania – jest najkorzystniejsze dla osób młodych, które dopiero wkraczają w życie.

Ile kosztuje konto dla studenta?

Kluczowym założeniem kont dla studentów jest to, aby były one przystosowane do osób młodych, o niskich, nieregularnych przychodach i częstych, choć niewielkich wydatkach. Jest to ukłon w stronę osób, które potrzebują konta, na które mogą mieć przelewane stypendia czy kieszonkowe od rodziców. Jednocześnie muszą one oszczędzać każdy grosz, ponieważ samodzielnie nie zarabiają lub zarabiają niewiele. Dla konta studenckiego charakterystycznymi cechami są:

  1. darmowe prowadzenie konta,
  2. darmowe korzystanie z karty do konta (przy spełnieniu kryterium darmowości),
  3. darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów (przy spełnieniu kryterium darmowości),
  4. darmowe przelewy online.

Kryterium, które decyduje o darmowości wypłat z bankomatów lub korzystaniu z karty, jest zazwyczaj wykonanie konkretnej liczby transakcji bezgotówkowych w miesiącu lub na określoną kwotę. Najkorzystniejszym z warunków będzie tu zdecydowanie jednokrotna w miesiącu transakcja kartą podczas robienia zakupów – to zadanie, które każdy student wykona bez trudu, by móc się cieszyć całkowitym brakiem opłat za prowadzenie konta!

Dodatkowe opcje dla studentów

Konto dla studenta jest dla młodych osób bardzo przydatne, dlatego warto się postarać o to, aby było nie tylko darmowe, ale przynosiło dodatkowe profity. Najlepszym kontem dla studenta będzie to, które pozwoli mu na maksymalnie wygodny dostęp do pieniędzy za pośrednictwem dowolnego urządzenia mobilnego, z użyciem wygodnych aplikacji na smartfona, i bez potrzeby noszenia przy sobie karty – płatności BLIK-iem. Większość młodych ludzi nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez smartfona, dlatego to opcja dla nich idealna, by mogli korzystać ze swoich pieniędzy nawet wtedy, gdy zapomną gotówki lub portfela z domu.
Dodatkowym profitem, jaki można zyskać przy założeniu konta studenckiego, są zniżki na zakupy, kupony zakupowe czy zwrot pieniędzy na konto – przy spełnieniu konkretnych warunków. Dzięki takim promocjom młody człowiek może nie tylko za darmo korzystać ze swojego konta bankowego, ale również zyskiwać na bankowaniu przy niewielkim zaangażowaniu ze swojej strony!

Wygodne korzystanie w dowolnym miejscu i czasie

W bankowości liczą się nie tylko oszczędności, ale również jakość obsługi rachunku bankowego. Dla studentów, którzy często prowadzą nieregularny tryb życia, ważnym czynnikiem będzie dostęp do w pełni darmowych bankomatów, czynnych 24 godziny na dobę. Nie mniej istotna będzie też 24-godzinna obsługa klienta przez telefon, w razie jakichkolwiek trudności – na przykład w sytuacji utracenia karty do konta czy wykonania błędnego przelewu. Profesjonalna, miła obsługa telefoniczna, a także duża dostępność siedzib stacjonarnych banku to atuty, które również świadczą o jakości konta studenckiego.

Jak dokonać właściwego wyboru?

Aby dokonać wyboru najlepszego konta studenckiego, warto skorzystać z opinii internautów, a także internetowych rankingów kont studenckich. Pozwolą one zdecydować się na konkretną ofertę na podstawie najbardziej aktualnych danych dotyczących ofert najlepszych banków. Podejmując decyzję, najlepiej kierować się własnymi potrzebami, w tym na przykład częstotliwością płacenia kartą w sklepach, wypłacania gotówki, robienia przelewów – będzie to miało przełożenie na to, które z darmowych usług bankowych są rzeczywiście warte założenia konta w tym konkretnym banku.

Skomentuj

Programy dla firm

  • Faktury - program do fakturowania

    Faktury - program do fakturowania

    Program Faktury skierowany jest dla małych i średnich firm, a dzięki prostej i intuicyjnej obsłudze, może być z powodzeniem używany…

Wasze komentarze