Poradnik oszczędzania – czyli zrób to skutecznie!

sobota, 17 marzec 2018 20:59 //
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Oszczędzanie może okazać się bardzo wymagającym procesem, jednak dzięki sprawdzonym oraz skutecznym rozwiązaniom możesz osiągnąć swój cel.

Jak zaoszczędzić – sprawdzone sposoby!

Chcesz oszczędzać? Ustal ile dokładnie chcesz zaoszczędzić i w jakim czasie. Na przykład zarabiasz 2 500 zł netto, możesz ustalić, że co miesiąc będziesz oszczędzał 10% (250 zł), co rocznie da Ci 3 000 zł netto oszczędności. Jeśli masz już cel, załóż konto oszczędnościowe i przelewaj co miesiąc na nie wybraną kwotę. Masz już cel, teraz przejdź do kolejnego działania – weź kartkę i długopis. Podziel ją na 3 części: przychody (zarobki miesięczne), wydatki zmienne (podatki, abonament), wydatki stałe (jedzenie, ubrania, naprawy), dzięki temu dowiesz się jaki masz miesięczny dochód, ale poznasz także „obszary” na których możesz zaoszczędzić. Jasny cel oraz świadomość przychodów i wydatków pozwoli Ci osiągnąć sukces, jakim w tym przypadku będzie oszczędzanie pieniędzy.

Poradnik oszczędzania, czyli szukaj nowych rozwiązań

Jeśli wiesz już ile i w jakim czasie chcesz zaoszczędzić, przyszedł czas na poszukiwanie rozwiązań oraz skutecznych i sprawdzonych sposobów na oszczędzanie. Tutaj z pomocą przyjdzie Ci oczywiście Internet – znajdziesz mnóstwo artykułów oraz wątków prowadzonych przez osoby, które również chcą oszczędzać lub są już w „procesie”. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest m.in. czytanie blogów o finansach, oszczędzaniu (z praktycznymi poradami). Przykładem takiego „miejsca” w którym znajdziesz ciekawe rozwiązania i inspirację do oszczędzania jest Finagoo http://finagoo.pl/.

Oszczędzanie – inne sposoby

Oczywiście podczas oszczędzania zapewne znajdziesz rozwiązania, które pozwolą Ci odpowiedzieć na pytanie jak zaoszczędzić, ale również będą odpowiednie i skuteczne dla Ciebie. Poznaj jednak sprawdzone i skuteczne sposoby „Jak oszczędzać pieniądze”:
- rób listy zakupowe,
- zakupy spożywcze rób raz w tygodniu,
- kupuj w sklepach z odzieżową używaną,
- szukaj wyprzedaży i promocji,
- sprzęt elektroniczny staraj się kupować podczas wyprzedaży,
- kupuj w sklepach online,
- staraj się przygotowywać jedzenie w domu (unikaj jedzenia w restauracjach),
- wakacje planuj poza sezonem,
- staraj się jeździć ekonomicznie,
- oszczędzaj prąd, wodę i gaz,
- korzystaj z rozwiązań typu sharing economy,
- sprzedawaj nieużywanie ubrania i sprzęty,
- podążaj z trendem DIY.

Skomentuj

Programy dla firm

  • Faktury - program do fakturowania

    Faktury - program do fakturowania

    Program Faktury skierowany jest dla małych i średnich firm, a dzięki prostej i intuicyjnej obsłudze, może być z powodzeniem używany…

Wasze komentarze