Płatności bezgotówkowe w Polsce – dowiedz się więcej

poniedziałek, 26 luty 2018 17:58 //
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Czy wiesz, że Polacy coraz częściej podają płatności bezgotówkowe jako preferowaną metodę płatności?  Wynika to z eservice badanie „Postawy Polaków wobec form płatności”.

Płatności bezgotówkowe (poznaj 6 grup)

Badanie „Postawy Polaków wobec form płatności” przeprowadzone przez Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinie na zlecenie eService pokazało, że ponad 50% respondentów jako preferowaną metodę płatności wskazywało płatności bezgotówkowe. Ten fakt jasno pokazuje rozwój płatności bezgotówkowych w Polsce. Podczas badania zweryfikowano także spontaniczną znajomość metod płatności – 59% badanych wymieniło płatność kartą, na kolejnych miejscach uplasowały się – karta płatnicza, karta VISA, PayPass, ale i płatność karta na PIN. To wszystko pozwoliło „wyłonić” 6 grup, których celem jest pokazanie różnych podejść do płatności bezgotówkowej oraz gotówki – tak więc powstały następujące grupy: Zamożni, Optymalni, Gospodarni, Marzyciele, Sceptycy oraz Królowie Życia. Jednocześnie badanie pokazało związek pomiędzy postawą wobec pieniędzy, preferowaną formą płatności i jej postrzeganiem. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat poszczególnych grupo płatności bezgotówkowych w Polsce? Wejdź na stronę Bezgotówki.pl https://bezgotowki.pl/.

Rozwój płatności bezgotówkowych w Polsce

Powodów, które znacząco wpływają na rozwój płatności bezgotówkowych w Polsce jest kilka. Pierwszym z nich jest przede wszystkim wiedza na temat płatności bezgotówkowych. Ponadto dużą rolę odgrywa demografia oraz doświadczenia poszczególnych osób. Wpływa na rozwój ma również duże zainteresowanie przez polskie społeczeństwo wszelkimi nowinkami (technologia) oraz innowacjami. Z drugiej strony czynnikiem ograniczającym rozwój płatności w Polsce jest brak dostępu w mniejszych miejscowościach do terminali płatniczych, ale i przywiązanie części społeczeństwa do płatności gotówkowych (kieszonkowe). Jednak pomimo dalszy rozwój w Polsce jest nieunikniony.

Program Polska Bezgotówkowa

Na początku roku z inicjatywy Fundacji Polska Bezgotówkowa wystartował Program Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego Polska Bezgotówkowa, który jest skierowany głównie do małych przedsiębiorców. Jego celem jest promocja innowacji technologicznych wspierających rozwój płatności bezgotówkowych w Polsce.

Skomentuj

Programy dla firm

  • Faktury - program do fakturowania

    Faktury - program do fakturowania

    Program Faktury skierowany jest dla małych i średnich firm, a dzięki prostej i intuicyjnej obsłudze, może być z powodzeniem używany…

Wasze komentarze