Cross border, czyli Paczkomaty poza Polską

piątek, 21 kwiecień 2017 18:51 //
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Paczkomaty znajdujące się w Polsce cieszą się tak dużym zainteresowaniem, że firma postanowiła wprowadzić do swojej oferty również przesyłki zagraniczne. Jak wygląda proces nadania takiej przesyłki?

Przesyłki zagraniczne wysyłane za pomocą firmy InPost to obecnie bardzo konkurencyjna oferta pod względem ceny. Dostępna jest w dwóch wariantach. Pierwszą opcją jest dostarczenie przesyłki poza Polskę do Paczkomatu, a drugą - do rąk właściciela.

Jak wygląda korzystanie z Paczkomatów poza Polską?

Zagraniczne Paczkomaty działają dokładnie na takiej samej zasadzie jak te, które mamy w Polsce. Osoba mieszkająca w naszym kraju może podejść do Paczkomatu i nadać przesyłkę lub zamówić kuriera, który odbierze paczkę. Następnie trafia ona we wskazane miejsce, czyli na przykład do Paczkomatu w Czechach. Adresat otrzymuje wiadomość sms o możliwości odebrania przesyłki, gdy jest ona fizycznie już w Paczkomacie. Do odbioru przesyłki wystarczy znać numer telefonu komórkowego, na który przyszedł SMS oraz kod, który był w nim zawarty. Czyli zupełnie tak samo, jak w Polsce.

Nadaj paczkę z Paczkomatu!

Przesyłki zagraniczne można bardzo szybko nadać przez Paczkomat znajdujący się w Polsce. Wystarczy wydrukować odpowiednią etykietę z aplikacji nadawczej Cross Border Manager i przykleić ją na opakowanie paczki. Na tej etykiecie będzie się znajdował również numer nadania, po którym można śledzić całą trasę, jaką paczka pokonuje.

Zagraniczne Paczkomaty to stosunkowo nowa oferta firmy InPost, która od razu spotkała się z ogromnym uznaniem klientów. Nadawcy i odbiorcy przesyłek doceniają możliwość łatwego wysyłania paczek za granicę. Zwracają uwagę również na czas realizacji wysyłki, który w tym przypadku jest także bardzo krótki. Nie wspominając już o konkurencyjnej cenie wykonania usługi. Właściciele i pracownicy firmy InPost przypuszczają, że zagraniczna oferta stanie się tak bardzo popularna jak ta, która jest dostępna obecnie w Polsce. I wiele na to wskazuje, jeśli popatrzymy na stale i szybko rosnącą ilość wysyłek zagranicznych realizowanych w firmie InPost.

Skomentuj

Programy dla firm

  • Faktury - program do fakturowania

    Faktury - program do fakturowania

    Program Faktury skierowany jest dla małych i średnich firm, a dzięki prostej i intuicyjnej obsłudze, może być z powodzeniem używany…

Wasze komentarze