Na co zwrócić uwagę podczas wyboru rachunku osobistego?

czwartek, 09 marzec 2017 19:34 //
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Konta osobiste w obecnych czasach to już nie tylko wygoda i bezpieczeństwo dla naszych pieniędzy, ale często również konieczność. Większość pracodawców przelewa wynagrodzenie właśnie na rachunek bankowy. Mało kto zgadza się jeszcze na wypłatę pensji w gotówce, dlatego niektórzy zmuszeni są przenieść swoje oszczędności z portfela do banku. Na szczęście na rynku dostępna jest bardzo szeroka gama ofert, dzięki czemu każdy może znaleźć rachunek spełniający dane wymagania.

Po pierwsze opłaty

Dobry rachunek bankowy to taki, który jest tani. Aktualne oferty kont osobistych są tak skonstruowane, aby klient po spełnieniu kilku prostych warunków mógł zmniejszyć koszty do minimum, a czasem nawet nie ponosić ich wcale. Na ogół chodzi tutaj o zapewnienie wpływów na konto lub wykonanie transakcji bezgotówkowych na określoną kwotę. Jak widać nie są to ciężkie warunki do spełnienia i każda pracująca osoba, nie powinna mieć problemu z ich spełnieniem.

Osoby, które wolą płacić gotówką powinny zapoznać się z warunkami wypłat z bankomatów. Najczęściej wypłaty z maszyn należących do banku są bezpłatne, natomiast z innych już nie. Nie jest to oczywiście regułą, ponieważ zdarzają się i takie instytucje, które oferują darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju, a nawet za granicą.

Dodatkowe profity

Aktualnie wg zestawień serwisu polskabankowosc.com.pl, na rynku bankowości panuje duża rywalizacja. Instytucje starają się generować jak najciekawsze oferty, aby przyciągnąć do siebie nowych klientów. Coraz częściej proponują premie za założenie konta w postaci voucherów, sprzętu, czy gotówki. Jako dodatkowy profit bardzo często oferowane są również promocyjne lokaty lub konta oszczędnościowe z podwyższonym oprocentowaniem.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem, które również wiąże się z ekstra korzyściami jest funkcja moneyback, która gwarantuje zwrot gotówki za zakupy opłacone kartą. Można na tym zyskać nawet kilkaset złotych w skali roku, więc jest to całkiem opłacalne. Wybierając konto warto się również dowiedzieć, czy bank prowadzi współpracę z jakąś siecią sklepów. Jeśli tak, to będziemy mogli liczyć na różnego rodzaju zniżki.

Skomentuj

Programy dla firm

  • Faktury - program do fakturowania

    Faktury - program do fakturowania

    Program Faktury skierowany jest dla małych i średnich firm, a dzięki prostej i intuicyjnej obsłudze, może być z powodzeniem używany…

Wasze komentarze