Nie trać na wymianie w kantorze stacjonarnym – kupuj euro w internecie

niedziela, 04 grudzień 2016 20:27 //
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Obecnie najkorzystniej jest kupować waluty w internecie. Dzięki rozwiązaniom online klient może sporo zaoszczędzić. Wysokie korzyści płynące z takiego działania przekładają się na jeszcze wyższy poziom zadowolenia z kupowania waluty. Dowiedzmy się zatem, gdzie najlepiej kupować waluty, aby tylko zyskiwać. Gdzie najlepiej kupować, aby opłacalność takiego działania stała na najwyższym poziomie i aby niosło ono za sobą maksymalne korzyści.

Ile pieniędzy jest traconych na wymianach w kantorach stacjonarnych?

Kantory stacjonarne swoją niską opłacalność zawdzięczają w głównej mierze dość wysokim spreadom walutowym, które przekładają się na duże różnice pomiędzy kursem sprzedaży, a kupna. W większości przypadków zatem jeżeli chodzi o tego typu rozwiązania, jest mowa o wysokim przepłacaniu na kupowaniu waluty. Przepłacaniu, które skutecznie zabija te sposoby na wymianę waluty. Względem nich zyskują natomiast alternatywne metody wymiany w sieci, które mogą pochwalić się znacznie niższymi spreadami i wyższą wygodą dokonywania transakcji.

Wymiana jakiej potrzeba każdemu

Dokonanie przewalutowania w sieci to obecnie najlepsza droga na wymianę waluty. Najwięcej jednak można zyskać na jej kupowaniu. Obydwa dostępne w sieci rozwiązania, czyli kantory internetowe oraz platformy wymiany społecznościowej posiadają w tej kwestii bardzo interesujące propozycje dla klientów.

Aby odpowiednio wybrać najlepszy sposób dla siebie, najlepiej obydwa poznać i na podstawie wiedzy wybrać ten najlepszy.

Warto zacząć od kantorów online. Przypominają one te standardowe stacjonarne kantory, z którymi praktycznie każdy miał styczność. Wymiana odbywa się również pomiędzy klientem, a firmą. Wszystkie kursy są również narzucone z góry tak samo jak w przypadku kantorów stacjonarnych. Nie sposób zatem nie zauważyć naprawdę wielu podobieństw tych metod wymiany do siebie. Na tym się jednak kończy. Zdecydowanie lepsze kursy są bowiem w rozwiązaniach internetowych i podobnie ma się sprawa samej wygody. Odpowiada za nią przede wszystkim fakt, że rozwiązania takie dostępne są z praktycznie każdego miejsca na ziemi i działają przez 24 godziny na dobę. Potencjalny klient w każdej chwili może zatem skorzystać z ich usług.

Nieco innym rozwiązaniem jest wymiana społecznościowa, która w świecie realnym nie ma swojego oficjalnego odpowiednika. Mimo to jej opłacalność stoi na bardzo wysokim poziomie. Wszystkie kursy walut ustalane są przez samych użytkowników. Przekłada się to na bardzo niewielkie różnice pomiędzy kursem kupna, a sprzedaży. Znacznie mniejsze różnice niż na przykład w kantorach online. Z przykładowymi kursami dla euro można zapoznać się pod adresem: https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/.

Skomentuj

Programy dla firm

  • Faktury - program do fakturowania

    Faktury - program do fakturowania

    Program Faktury skierowany jest dla małych i średnich firm, a dzięki prostej i intuicyjnej obsłudze, może być z powodzeniem używany…

Wasze komentarze