Inwestowanie w surowce – czy to się opłaca?

środa, 26 październik 2016 20:21 //
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dzięki internetowym platformom transakcyjnym każdy z nas może uzyskać dostęp do światowych giełd. W ich ramach możemy również inwestować w surowce. Czy wobec tego na surowcach opłaca się zarabiać?

Ceny surowców na światowych rynkach cały czas ulegają zmianom – wpływają na nie między innymi popyt i podaż, kondycje gospodarek różnych krajów, aktualna sytuacja polityczna i szereg innych czynników. Dzisiaj największym zainteresowaniem cieszy się inwestowanie w złoto, które możemy kupić również na własność, ale giełdy pozwalają na zarabianie także na wielu innych surowcach, między innymi na ropie naftowej, węglu, srebrze, palladzie i platynie, surowcach przemysłowych takich jak miedź, cyna czy aluminium, ponadto na płodach rolnych takich jak pszenica, kakao, kawa czy soja.

Dzisiaj inwestowanie w surowce nie polega na ich zakupie w formie fizycznej, a następnie na przechowywaniu. W przypadku wielu z surowców jest to też praktycznie niemożliwe. W związku z tym wykorzystuje się inne instrumenty finansowe, w tym instrumenty pochodne, których wartość jest uzależniona od instrumentu bazowego, na przykład wartości surowców.

Inwestuje się najczęściej w kontrakty terminowe na surowce, a regularny zarobek płynie przede wszystkim z utrzymywania długiej pozycji. Jest to najczęściej sposób na inwestycję długoterminową, ale można zyskać na surowcach nawet w jeden dzień, ponieważ możliwe jest zarabianie na obstawianiu, czy cena surowca pójdzie w górę czy w dół w porównaniu z innym surowcem. W tej sytuacji inwestor zyskuje wtedy, gdy uda mu się przewidzieć, czy dany kurs wzrośnie czy zmaleje w stosunku do innego.

Aby zacząć inwestowanie w surowce, najlepiej skorzystać ze wsparcia doświadczonych w tej dziedzinie brokerów. W domu maklerskim TMS Brokers można nie tylko skorzystać z profesjonalnych materiałów pomocnych w podejmowaniu kluczowych decyzji, ale również można założyć darmowe konto testowe, na którym otrzymuje się do dyspozycji wirtualne pieniądze. W TMS Brokers inwestorzy mogą otrzymać pomoc od doradców inwestycyjnych i uzyskują dostęp do szeregu publikacji tematycznych.

Skomentuj

Programy dla firm

  • Faktury - program do fakturowania

    Faktury - program do fakturowania

    Program Faktury skierowany jest dla małych i średnich firm, a dzięki prostej i intuicyjnej obsłudze, może być z powodzeniem używany…

Wasze komentarze