Dlaczego warto zaufać doradcy finansowemu?

poniedziałek, 24 październik 2016 19:48 //
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Doradca finansowy to specjalista, który posiada obszerną wiedzę na temat kredytów i produktów oferowanych przez banki. Doradca pomaga klientom w wyborze najkorzystniejszej oferty, czuwa nad dopełnieniem formalności i monitoruje przebieg transakcji. Najczęściej nie pobiera za to żadnej opłaty.

Doradztwo finansowe jest darmowe dla klienta

Usługi, które świadczy doradca finansowy są zazwyczaj bezpłatne dla klienta. Doradca nie pobiera stałego wynagrodzenia, ponieważ pracuje w oparciu o prowizję. Banki wypłacają mu pieniądze proporcjonalnie do sprzedanych produktów, najczęściej procentowo. Przykładowo, przy sprzedaży kredytu na 100 tysięcy złotych i prowizji 1%, doradca zarobi 1000 złotych. Taki rodzaj wynagrodzenia powoduje, że doradcom zależy na sprzedaży, bardziej się angażują i starają się jak najszybciej sfinalizować transakcję (na przykład przyznać kredyt).

Doradcy finansowi – obszerna wiedza i znajomość rynku

Doradca finansowy to specjalista, który posiada ogromną wiedzę na temat kredytów, usług bankowych i całego rynku finansowego. Jest zaznajomiony z ofertami wszystkich najważniejszych instytucji i posiada aktualne informacje na temat promocji i atrakcyjnych okazji. Dzięki temu jest w stanie przedstawić swoim klientom oferty różnych banków i zaproponować produkt najbardziej korzystny dla klienta. Doradca potrafi też obliczyć zdolność kredytową i zestawić ją z wymaganiami poszczególnych banków, dzięki czemu jest w stanie wskazać, gdzie klient ma największe szanse na uzyskanie kredytu i gdzie dostanie najdogodniejsze warunki. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest oszczędność czasu – korzystając z usług doradcy finansowego nie trzeba odwiedzać wielu placówek i samodzielnie analizować przedstawionych warunków.

Doradca finansowy pomoże w dopełnieniu wszystkich formalności

Rola doradcy finansowego nie kończy się w momencie sprzedaży kredytu lub innego produktu bankowego. Profesjonalny doradca gwarantuje wsparcie klienta na każdym etapie umowy z bankiem: pomaga skompletować dokumenty, wypełnić niezbędne wnioski i formularze, podpowiada jak przyspieszyć proces udzielenia kredytu. Nawet po dopełnieniu wszystkich formalności warto pozostawać w stałym kontakcie z doradcą. Nawet po kilku latach może on zaproponować zmianę oferty, nowe warunki kredytowania lub zmniejszenie comiesięcznych zobowiązań.

1 komentarz

  • Link do komentarza Mike piątek, 25 listopad 2016 17:40 napisane przez Mike

    Czy Polacy ufają doradcom finansowym? Ciekawe jaki odsetek zaciągniętych kredytów był brany przy udziale firm doradczych...

Skomentuj

Programy dla firm

  • Faktury - program do fakturowania

    Faktury - program do fakturowania

    Program Faktury skierowany jest dla małych i średnich firm, a dzięki prostej i intuicyjnej obsłudze, może być z powodzeniem używany…

Wasze komentarze