Czy warto zainwestować w grunty?

poniedziałek, 26 wrzesień 2016 13:25 //
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Lokaty bankowe, giełda, złoto – inwestować można na wiele różnych sposobów. Wtedy, gdy liczy się wysoka stopa zwrotu inwestycji, warto pamiętać także o nieruchomościach. Eksperci wskazują, że zakup ziemi może być przyszłościową formą pomnożenia kapitału, niemniej jednak trzeba pamiętać o tym, że jest to raczej inwestycja długoterminowa.

Do kupna gruntów zachęcają w szczególności cały czas rosnące ceny nieruchomości, a także atrakcyjny zysk, który w wielu przypadkach może być znacznie wyższy niż na popularnych lokatach bankowych. Popyt na ziemię przez cały czas rośnie, realizowane są nowe inwestycje, co przekłada się na stały wzrost cen działek.

Od momentu przemian ustrojowych ceny ziemi cały czas idą w górę. Warto wspomnieć, że za państwowe grunty w 1992 roku trzeba było średnio zapłacić około 500 złotych za hektar, z kolei w okolicy roku 2000 już nawet 3,4 tysiąca złotych za hektar. Po wejściu Polski do Unii Europejskiej ceny znacznie wzrosły. W 2013 roku ceny średnio wynosiły z kolei nawet 22 tysiące złotych. Jeszcze więcej trzeba zapłacić za grunty na rynku prywatnym, gdzie obecnie średnio za hektar w dobrej lokalizacji płaci się nawet 25 tysięcy złotych.

Wobec tego ci, którzy zakupili grunty inwestycyjne przed laty, mogą teraz sporo na nich zarobić. Nie oznacza to jednak wcale, że teraz kupowanie ziemi już się nie opłaca. Nadal jest to bardzo korzystny sposób na lokatę kapitału, przy czym trzeba pamiętać, że kluczowe jest podjęcie właściwej decyzji dotyczącej zakupu nieruchomości – tylko wtedy można liczyć na najwyższy zwrot z inwestycji.

Aby nabywać przyszłościowe grunty inwestycyjne, nie trzeba jednak posiadać wcale szerokiego rozeznania w branży, ponieważ można skorzystać z pomocy specjalistów w tej dziedzinie. Wealth Solutions (wealth.pl) od lat zajmuje się doradzaniem swoim klientom w zakresie inwestycji w nieruchomości. W jego ofercie znajdują się między innymi grunty rolne, budowlane, także usługowe. Firma doradza w doborze nieruchomości do ulokowania kapitału i zarządem jej spółek znajdują się nieruchomości o wartości 50 mln zł. Więcej informacji znajduje się pod adresem: wealth.pl.

Skomentuj

Programy dla firm

  • Faktury - program do fakturowania

    Faktury - program do fakturowania

    Program Faktury skierowany jest dla małych i średnich firm, a dzięki prostej i intuicyjnej obsłudze, może być z powodzeniem używany…

Wasze komentarze