Zarabianie na promocjach bankowych

czwartek, 08 wrzesień 2016 17:11 //
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Jak powszechnie wiadomo banki od lat toczą nieustającą walkę o klientów. Dobrym chwytem na pozyskanie nowych, okazały się być promocje, dzięki którym można otrzymać nie tylko rachunki na świetnych warunkach, ale również dodatkowe bonusy w postaci premii, czy voucherów.

Korzystanie z promocji to bardzo dobry sposób na pozyskanie dodatkowej gotówki. Standardowym warunkiem, jaki należy spełnić aby wziąć udział w akcji jest bycie nowym klientem banku. Dalsze kroki są bardzo proste, wystarczy zarejestrować się na dedykowanej stronie promocji, założyć rachunek bankowy i wykonać kilka prostych czynności, niezbędnych do otrzymania premii. Na ogół wiąże się to z zapewnieniem wpływów na konto, wykonaniu kilku płatności kartą i/lub BLIKiem, czy zalogowaniu się do bankowości internetowej lub przez aplikację mobilną danego banku. Rzadko zdarza się, że kwota wymaganych transakcji jest określona, na ogół jest ona dowolna, więc tak naprawdę możemy płacić chociażby za bułki w piekarni.

Premie często przelewane są na nasze konto w postaci zwrotu za zakupy bezgotówkowe. Wtedy za każdą transakcję kartą płatniczą lub telefonem, otrzymujemy procentowy zwrot od wydanej kwoty. Jest to świetna opcja dla osób, które nie noszą przy sobie gotówki i większość zakupów opłacają kartą. Można się również spotkać z tym, że zamiast premii, bank oferuje vouchery do wykorzystania w określonych punktach sprzedaży. Aktualne promocje w bankach nie są dla każdego. W końcu po co komuś voucher do sklepu w którym nic nie kupuje i wie, że w najbliższej przyszłości również tego nie zrobi.

Oprócz premii i voucherów dla nowych klientów, banki często przygotowują dodatkowe produkty oszczędnościowe z promocyjnym oprocentowaniem. Wtedy otwierając rachunek klienci dostają również możliwość dodatkowego założenia lokaty lub konta oszczędnościowego, którego oprocentowanie jest zdecydowanie niższe niż w przypadku standardowych lokat. Warto wtedy skorzystać z takiej okazji, ponieważ jest to kolejna okazja do zdobycia dodatkowej gotówki, tym razem w postaci odsetek.

Skomentuj

Programy dla firm

  • Faktury - program do fakturowania

    Faktury - program do fakturowania

    Program Faktury skierowany jest dla małych i średnich firm, a dzięki prostej i intuicyjnej obsłudze, może być z powodzeniem używany…

Wasze komentarze